Pırlanta Yüzükler

100 adet ürün listelenmektedir.
Görünen 100 üründen 1-24 arası

Pırlanta Yüzük

Tektaş pırlanta yüzük modellerinde yüzlerce farklı alternatifi şık ve göz alıcı tasarımla sunan Tektaş Zamanı, tektaş pırlanta yüzük modellerinin yanı sıra, beştaş pırlanta yüzük ve tria pırlanta yüzük modelleri ile de fark yaratmanızı sağlıyor. Pırlantada farklı tasarımları tercih edenler için tamtur pırlanta yüzükler, renkli taşlı yüzükler ve fantezi pırlanta yüzük modelleriyle değerli aksesuarları sizinle buluşturuyor. Doğum günü, evlilik yıldönümü, nişan ya da doğum günü gibi özel günler için sevdiklerinize harika bir armağan vermek için pırlanta yüzükleri tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinizi mutlu etmek, onlara ömür boyu taşıyacakları muhteşem bir armağan sunmak ve sevginizin değerini pırlantanın biricik yapısıyla buluşturmak için Tektaş Zamanı yanınızda. Uygun fiyat aralıklarına sahip pırlanta yüzük modelleri ile bütçenize uygun yüzüğü hemen sipariş edebilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Almak İsteyenlere Öneriler

En değerli doğal taşlardan biri olan elmasın kusursuza en yakın yapısı olan pırlantalar, yüzük, kolye, küpe ya da bileklik modelleri ile muhteşem bir aksesuara dönüşüyor. Özel günlerde, iş hayatında ya da günlük hayatta şıklığınızı tamamlamanızı sağlayan pırlantalar özellikle yüzük modellerinde daha sık kullanılıyor. Pırlanta yüzük modelleri, evlilik teklifinde bulunmak isteyenlerin ilk tercihi olduğu gibi, pırlanta alyanslar da nişan ve evlilik sürecindeki çiftlerin favorisi oluyor. Peki pırlanta yüzük almak isteyenlerin hangi konulara dikkat etmesi gerekiyor?

Pırlanta Yüzük Modelleri için Pırlantanın Kesim Şekli

Pırlanta, doğada en az bulunan taşlardan biri olan elmastan yapıldığı gibi, el işçiliği ile kesiliyor. El işçiliği ile üretilmesi, pırlantayı eşsiz yapan unsurlardan biri olmakla birlikte, pırlantanın doğru kesimi ışığı yansıtması açısından büyük önem taşıyor. Işığı optimum düzeyde iyi yansıtan pırlanta yüzükler göz alıcı bir yapıya sahip olduğundan, tektaş, beştaş ya da tria pırlanta yüzük için olduğu gibi, diğer pırlanta aksesuarlar için de kesime dikkat etmeniz gerekiyor.

Pırlanta Yüzükler ve Renk Derecesi

Pırlantanın özelliğini belirleyen dört ana unsurdan biri olan renk derecesi, pırlantanın kalitesini belirliyor. Pırlanta taşı ne kadar renksiz olursa pırlantanın değeri o kadar yüksek oluyor. Dolayısıyla pırlanta yüzük alırken renk derecesine de dikkat etmeniz gerekiyor. Ancak pırlantanın renk değeri gözle görülebilecek kadar belirgin olmadığından, ekonomik fiyatlı pırlanta almak isteyenler soluk sarı pırlantalar ya da çok açık sarı pırlantalar arasından tercih yapabiliyor.

Pırlanta Yüzükler için Berraklık Değeri

Berraklık değeri de pırlanta yüzük almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar arasında bulunuyor. Pırlantadaki doğal izleri yansıtan berraklık düzeyi de renk derecesi gibi gözle ayırt edilemeyecek özellikler arasında bulunuyor. Tektaş pırlanta, tria pırlanta ya da beştaş pırlanta yüzük almak istiyorsanız ancak bütçeniz kısıtlıysa, berraklık değeri düşük olan az kusurlu ya da kusurlu pırlantalar arasından tercih yapabilirsiniz.

Pırlanta Yüzük Kaç Karat Olmalı?

Karat derecesi pırlanta yüzükler için olduğu gibi, küpe ve bileklik gibi pırlanta kullanılan aksesuarların da kalitesini ve fiyatını belirler. Pırlantaların karat değeri 0.05 ile 0.75 karar arasında değişir. Eğer büyük ve dikkat çekici bir tektaş yüzük almak istiyorsanız, 0,50 ya da 0,75 karat pırlantaları tercih edebilirsiniz. Beştaş pırlanta yüzük almak istiyorsanız, 0,10 ya da 0,20 gibi daha küçük karat değerlerini tercih edebilirsiniz. Pırlanta yüzük için karat değeri ile birlikte kesim şekli, berraklık ve renk derecesi gibi kıstaslara da dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Hangi Pırlanta Yüzüğü Seçmeliyim?

Pırlanta yüzük modeli için ayıracağınız bütçeye karar verdikten sonra yüzük modellerini inceleyebilirsiniz. Hangi pırlanta yüzüğü alacağınıza karar verirken sizin için hangi özelliğin daha önemli olduğuna karar vermeniz de önemlidir. Eğer gösterişli ve büyük bir pırlantaya sahip olmak istiyorsanız, karat değerine öncelik vermelisiniz. Göz alıcı ve ışığı muhteşem şekilde yansıtan pırlantaları seviyorsanız, pırlanta yüzüğün kesim şekline ve berraklık derecesine dikkat etmelisiniz. Pırlanta yüzük seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve yüzük tercihinizi nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için blog bölümümüzdeki yazılardan da faydalanabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Pırlanta Yüzük Modelleri

Pırlanta çok değerli ve özel bir taş olduğundan, son derece pahalı modellere sahiptir. Ancak düşük karat değerindeki pırlanta yüzükler ekonomik fiyatlar ile satılmaktadır. Tektaş Zamanı farklı ile bütçenize uygun pırlanta aksesuar modellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Beştaş ya da üç taş yani tria pırlanta yüzük modelleri yerine uygun fiyatlı tektaş pırlanta yüzük modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Bütçeniz için herhangi bir kısıtlama yapmak istemiyorsanız, beştaş yüzükler ya da karat derecesi yüksek tektaş pırlantalar arasından da tercihinizi yapabilirsiniz.

Pırlanta Yüzüklerde Tektaş Zamanı Farkı

Sertifikalı ve sigortalı tektaş yüzükler ile güvenli ve garantili bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlayan Tektaş Zamanı, satın alacağınız tüm pırlanta yüzük modelleri için de ücretsiz tamir ve bakım hizmeti sunuyor. Bütçenize, tarzınıza ve beğenilerinize uygun pırlanta yüzük modelleri için yüzlerce farklı modele kolayca ulaşmanızı sağlayan Tektaş Zamanı ile güvenli bir şekilde alışverişinizi yapabilir, beğendiğiniz pırlanta yüzük modelleri için siparişinizi hemen vererek indirimli fiyatlar ve avantajlı ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.