GIA Sertifikalı Tektaşlar

GIA Sertifikalı Tektaşlar

28 adet ürün listelenmektedir.
Görünen 28 üründen 1-24 arası

Takı tercihlerinin her daim en prestijli ve zamanla değişen aksesuar tercihlerinden bağımsız olarak her daim trend olan pırlanta şıklığını GIA sertifikalı taşlarımızla buluşturuyoruz. Uluslararası sertifikalısı ile satın alacağınız pırlantadan emin olmanızı sağlayan GIA sertifikası, satın alacağınız taşın berraklığı ve rengi gibi fiyatını ve kalitesini belirleyen önemli özellikler hakkında kesin bilgi sahibi olmanıza imkân tanır. Tektaszamani.com olarak sizleri, güvenle satın alabileceğiniz ve şıklığını bir ömür boyunca taşıyabileceğiniz pırlanta taşlarla buluşturuyoruz.

GIA uluslararası sertifikalandırma sayesinde her pırlanta taşın kendine ait, uluslararası geçerliliği bulunan özel bir seri numarası olur. Bu seri numarası, satın alacağınız pırlanta taşın kemerinde yazmaktadır. Numaralandırma sayesinde GIA sertifikalı pırlanta taşların imitasyon ürünlerle kopyalanması imkânsızdır çünkü her taşın kendine özel seri numarası, pırlantanın özelliklerine dair kesin bilgi verir ve satın alacağınız pırlanta taşın kalitesinden emin olmanızı sağlar. GIA sertifikalı pırlanta taşların seri numarası sayesinde art niyetli satıcıların farklı özelliklere ve değere sahip taşları satmaya çalışması mümkün olmaz çünkü pırlantanın kendi uluslararası sertifikası sayesinde sahip olduğu özellikle ve değeri bellidir. Bu uluslararası sertifika ayrıca pırlanta taşı, satın aldığınız yerden farklı bir satıcıya satmak istediğiniz takdirde yeni alıcının taşın özelliklerden şüphe duymasını önler ve pırlantanızın teknik özelliklerinden emin olunmasına imkân tanır.

Firmamız sizlere her zaman için güvenle alışveriş yapabileceğiniz kalitede pırlanta taşları özenle seçmekte ve uluslararası sertifikalı pırlanta taşların şıklığına en cazip fiyatlarla sahip olmanızı sağlamaktadır. 

Dünya standartlarında pırlantanın gerçekliğini ve kalitesini ortaya koyan uluslar arası bir kuruluştur. GIA (Gemological Institute of America) 1931 yılında yılında kurulmuş olan firma kar amacı gütmeyen bir kurumdur. GIA tüm dünya genelinde kabul görmüş olan 4C derecenlendirme yöntemitini ve uluslararası Pırlanta Derecelendirme Sistemi’ni (International Diamond Grading System™) geliştirmiştir. Yapılan bir takım testler ve araştırmalar sonucu GIA pırlantanın sentetikliğini, taklit olup olmadığını  ve geçirmiş olduğu işlemlerini tespit etmiştir. Bu işte uzmanlaşmış gemologlar yaptıkları testlerle bir pırlantayı en ince detayına kadar uygun aydınlatma ve görüntüleme koşulları altında inceler. Yapılan bu araştırmalar sonucunda pırlantanın kimliği olarak tabir edilen GIA sertifikası ortaya çıkmıştır. Bu sertifika sayesinde almak istediğiniz pırlantanın kalitesinden hiçbir şüphe duymadan gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.